Târgul de Joburi ASE Job & Internship Fair, organizat de Academia de Studii Economice din București (ASE), în colaborare cu Asociația Absolvenților Alumni ASE, Uniunea Studenților Academiei de Studii Economice din București (USASE), Asociația Facultăților de Economie din România (AFER) și Fundația ASE, revine cu cea de-a VIII-a ediție, miercuri, 1 noiembrie 2023.

Pe lângă standurile companiilor amplasate la parterul și etajul 1 al clădirii „Ion N. Angelescu” (Bastiliei), se vor organiza o serie de workshop-uri pe diferite tematici economice și de carieră, unde sunt invitați să participe studenții și absolvenții ASE, după programul următor:

A lucra în IKEA poate fi mai mult decât un job

Reprezentanții companiei Ikea România vă vor fi gazde începând cu ora 10:30, pâna la 11:30, în sala „Robert Schuman” , clădirea „Ion N. Angelescu” (Bastiliei) unde vor prezenta workshop-ul cu tematica „A lucra în IKEA poate fi mai mult decât un job”. Speakerii evenimentului vor fi Florian Radoi - Manager Departament și Tatiana Stefan - Manager Departament.

Atragerea de talente in ASIROM

Reprezentanții companiei ASIROM VIENNA INSURANCE GROUP vă vor fi gazde începând cu ora 13:30, pâna la 14:30, în sala „Robert Schuman” , clădirea „Ion N. Angelescu” (Bastiliei) unde vor prezenta workshop-ul cu tematica „Atragerea de talente in ASIROM”. Speakerii evenimentului va fi Olivia MARES-TUTU și Serban STANCU.

Open talk with Crowe Romania

Reprezentanții companiei Crowe România vă vor fi gazde începând cu ora 15:00, pâna la 16:00, în sala „Virgil Madgearu” , clădirea „Ion N. Angelescu” (Bastiliei) unde vor prezenta workshop-ul cu tematica „Open talk with Crowe Romania”. Speakerul evenimentului va fi Luca Bianca.